Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia II Tylnia wycieraczka stanęła

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia II Tylnia wycieraczka stanęła

    109-ta dołożona
    wasco

  • #2
    Octavia II Tylnia wycieraczka stanęła

    Witam!
    Wczoraj, gdy włączyłem tylną wycieraczkę zatrzymała się w połowie i koniec, umarla kompletnie. Bezpiecznik OK. Rozebrałem tył wyjąłem mechanizm i mam trzy opcje, albo padł silnik, albo moduł, albo się zatarło i trzeba wyczyśćić (tyle co wyczytalem na forum).
    Teraz nie mam pojęcia co dalej robić.
    Chyba jedyne co mogę to wyczyścić mechanizm, da się to jakoś rozebrać dalej?

    pozdrawiam
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      jeśli jechała wolno i stanęła to mechanizm do czyszczenia i będzie dobrze a jak śmigała tak jak zawsze (szybko) to silnik lub moduł. Mechanizm można rozebrać ale wszystko na spokojnie

      Komentarz


      • #4
        dzięki za odpowiedz, czy da się dokupić sam moduł albo sam silnik? czy jak czyszczenie nie pomoże do do wymiany całość?

        [ Dodano: Sob 19 Mar, 11 11:34 ]
        Czy to na pewno trzeba szukać przyczyny właśnie w tym?
        mogło paść coś innego co spowodowało awarie wycieraczki?

        Komentarz


        • #5
          Ja miałem podobny problem w zeszłym tygodniu w OII. Chodziła i przestała. Sprawdzenie bezpieczników nic nie dało bo wszystkie były ok. Rozebrałem tylną klapę przy kombi wypiąłem gniazdo spryskałem WD-40 odczekałem chwilkę zmontowałem i ruszyła. Działa cały czas tak jak przed awarią. Pozdrawiam!!!
          Skoda Octavia II combi 1,9 TDI BKC 77kW 105KM

          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53228

          >>>>>JohnBv<<<<<
          mailto: [email protected]

          Komentarz


          • #6
            Ruben, a jak działała tuż przed awarią ? powoli czy szybko ?

            Komentarz


            • #7
              Wiesz co, nie działała jakoś super wolno, ale wydawało mi się że zaczęła przed awarią ciut głośniej chodzić.

              Teraz mi się przypomniało że już raz mi się kiedyś zatrzymała, zatrzymałem się wyłączyłem i włączyłem silnik i znów ruszyła.


              Na pewno nie chodziła dużo wolniej ani z ewidentnymi oporami.

              Kurcze, pewnie moduł.

              [ Dodano: Sro 23 Mar, 11 17:09 ]
              dziękuje wszystkim za posty, pomogło przeczyszczenie mechanizmu z brudu.
              pozdrawiam !

              Komentarz


              • #8
                U mnie już drugi rok tak mam przy roztopach... przygrzeje słoneczko to się naprawi, ewentualnie chwyci mocniejszy mróz Poprzedniej zimy po kilku cieplejszych dniach zaczeła działać i działała aż do zeszłego miesiąca.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X